Холандия

Нидерландия – красива цветна картичка
ПОТВЪРДЕНА
Маршрут:
градините КУКЕНХОФ– АМСТЕРДАМ – ГИЙТХОРН – ЗААНСЕ СХАНС ДЕЛФТ - РОТЕРДАМ

Продължителност:
5 дни / 4 нощувки

Транспорт:
Самолет

Дати на отпътуване:
01.05.2026 г.

Цена от: 2249.20 лв. / 1150.00
Програма
1-ви ден /01.05.2026
Отпътуване от летище София / Терминал 2 с полет на авиокомпания Bulgaria Air за Нидерландия. Още с пристигането програмата ни започва в ниската земя. Отпътуване за град Лисе и посещение на най-голямата цветна градината Кукенхоф в превод "Зеленчукова градина". Разходка и достатъчно време за да се насладите на цялата ферия от цветове и аромати. Отпътуване за Амстердам настаняване в хотел 3*, кратка почивка. Разходка в старата част на града: Катедралата от 1302 година, разположена на улица Вармстраат (Warmoesstraat), районът „Де Вален“ (de Wallen) - т.нар. „Квартал с червените фенери“ в Амстердам и основна туристическа дестинация. Разположен е в сърцето на старата част на Амстердам и покрива периметър от няколко пресечки южно от църквата „Оуде Керк“ (Oude Kerk), като пресича и няколко канала. Следва - площад „Дам“ с Кралския дворец, построен през 1665 г. и Новата църква (Nieuwe Kerk), построена през XV в. Свободно време. Връщане в хотела. Нощувка.
2-ри ден / 02.05.2026 - пълен туристически ден в Амстердам
Закуска.
По желание: разходката с корабче по каналите на Амстердам (около 75 мин) - по време на пътуването ще чуете прекрасна беседа и ще се насладите на града от една друга гледна точка.
По желание: посещение на два от най известните музеи: Националния музей Rijksmuseum, който притежава уникална художествена колекция. Сред петте хиляди творби, безспорно най-добрата е „Нощна стража” на Рембранд. Разходката ни продължава, към един от най–големите цветни пазари, където ще имате възможност да си вземете сувенири и луковици на цветя.
По желание: посещение на музея на восъчните фигури Мадам Тюсо или свободно време в централната част на Амстердам
3-ти ден / 03.05.2026 – пълен туристически ден Гийтхорн и Заансе Сханс
Закуска. Днес ще се потопим в пейзажа на една красива цветна картичка - малкото Холандско селце – Гийтхорн наречено още и Холандската Венеция. Разположен на площ от 7,5 км водни канали. Основан през 1230 г, днес Гитхорн е известен като селцето, което няма улици, ще имате усещането, че сте част от най-красивата картичка. След обяд отпътуване за Заансе Сханс ( Zaanse Schans ) – музей под открито небе, създаден с цел да пресъздаде селския бит в стара Холандия с типичните селски къщи, вятърни мелници и характерни за региона Заанстрек и за цялата страна занаяти. Връщане в хотела. Нощувка
4-ти ден /04.05.2026 -
По желание: Туристическа програма: Делфт и Ротердам
Закуска. Отпътуване за Делфт – нидерландското очарование. Разходка в старата част на града - един от най-красивите градове в Холандия. Ще видим: Nieuwe Kerk (Новата църква), Oude Kerk (Старата църква), Кметството, Зърнения пазар, посещение на фабрика за типичния синьо-бял порцелан, с който градът е световно известен. Все още произвеждан и ръчно рисуван тук, той е изключително популярен и търсен. Вечните шарки и цветови схеми на делфтския порцелан са устояли на времето и изменящите се вкусове на колекционерите. Свободно време. Отпътуване за Ротердам – разходка по старото пристанище, едно от най-големите и най-старите пристанище в Ротердам. То е разположено в близост до Кубовидните къщи и Бялата къща – първия небостъргач в Европа. Там ще видите коpaбocтpоителници, докове и плавателни съдове. Мостът Еразъм (Erasmusbrug) свързва северната част на града с южната и е един от символите на Ротердам. Мартхал – футуристична сграда, която по скоро прилича на кацнал космически кораб, отколкото на покрит зеленчуков пазар. Връщане в Амстердам. Свободно време. Нощувка.
5-ти ден / 05.05.2026
Ранна закуска. В 07:15ч. - трансфер до летище Схипхол и полет до София в 10:15 ч. Пристигане в София в 13:55 ч.



Цени
BB
Дата База Възрастен в двойна стая Единична стая
01.05.2026 г. BB 2249.20 лв.  / 1150.00 2714.69 лв.  / 1388.00

Пакетна цена включва:
 Самолетни билети София – Амстердам – София с редовен полет на авиокомпания Bulgaria Air с включени летищни такси; включен 1ръчен багаж до 7 кг и 1чекиран багаж до 23кг.
 Трансфери летище – хотел летище
 4 нощувки със закуски в Joy hotel Amsterdam 3*
 Водач - екскурзовод с дългогодишен опит по дестинацията по време на цялото пътуване
 Туристическа програма в Амстердам
 Еднодневна екскурзия с туристическа програма до Гийтхорн и Заансе Сханс
 Посещение на най-голямата цветна градината Кукенхоф с включен билет
 Посещение на една от най- известните ферми за нидерландско сирене
 Медицинска застраховка с лимит на отговорност 10 000 евро.

Пакетна цена не включва:
 Еднодневна екскурзия до Делфт и Ротердам с включени билети за влак – Цена 80 евро на човек при минимум 15 плащащи
 Сити такса на хотелите в Амстердам и в Делфт по 25 евро на човек за целия престой (заплащат се на място)
 Входни такси за посещаваните обекти
 Разходи от личен характер

Полезна информация и цени на посещаваните обекти:
 В Холандия сменете часовниците си с 1 час назад
 Joy hotel Amsterdam 3* Amsterdam – хотела е разположен в Амстердам ( само на 15 мин от центъра на града ) на метро станция Bullewijk по жълтата линия на метро 54
 Разходката с корабче в Амстердам – 75 минути с беседа – 23 евро ( заявява се от България, заплаща се на място) по каналите, ще чуете прекрасна беседа и ще се насладите на града от една друга гледна точка
 Еднодневна Карата за градски транспорт в Амстердам – 24 часа - 9 евро; 48 часа -15 евро
 Музея на Мадам Тюсо – 25 евро
 Билет за посещение на музея Ван Гог – 22 евро на човек ( по желание, заявява се и се заплаща предварително от България)
 Национален музей (Rijksmuseum) – 22.00 еврo
Акценти в програмата:
 Кукенхоф - Раят на цветята в Холандия - Югозападно от Амстердам в град Лисе. Паркът Кукенхоф е разположен върху площ от 32 хектара и може да се посещава само от месец март до месец май. Тогава цъфтят цветята в една от най-големите градини в света. През последните години посетителите надвишават ежегодно един милион от цял свят. Те посещават парка, за да видят повече от 7 милиона цветя и да направят красиви снимки на тематичната цветна мозайка.
 ГИТХОРН – приказното царство на тишината.....или селцето в което няма улици
 Заансе Сханс – Светът на Вятърните Мелници…..
Условия за плащане:
 Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 30% от стойността на пакета и сключен договор за организирано пътуване.
 Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 30 дни преди обявената начална дата на отпътуване.
Необходими документи:
 До Нидерландия се пътува с валидна лична карта.
 За деца до 18 г. пътуващи с един или без родител, нотариално заверена декларация от единия или двамата родители!
Допълнителна информация:
 Възможна е промяна в поредността на посещаваните обекти в зависимост от полетното разписание, преценката на екскурзовода и сезоните промени в работното време.
 Цената на екскурзията е калкулирана при курс на еврото 1 EUR = 1,95583 лева Туроператорът си запазва правото да промени цените в случай на значителна промяна във валутните курсове, при увеличаване стойността на транспортните разходи, в т. ч. на горивото, както и увеличаване размера на такси, свързани с ползвани услуги по договора, като летищни, входни и други такси. При промяна на курса цените ще бъдат актуализирани към датата на плащане. Туроператорът си запазва правото да прави промени в офертата, ако важни обстоятелства налагат това, като потребителят ще бъде уведомен за това чрез сайта на фирмата.
 Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност.

Как да резервирам
По телефона:
+359 899 418080
На e-mail:
globuses@abv.bg